Historia marki Kegel-Błażusiak


Firma Kegel-Błażusiak ma bardzo długą historię, sięgającą 1979 roku. Właśnie wtedy dwaj bracia Błażusiakowie rozpoczęli perspektywiczną działalność w swojej rodzinnej miejscowości, a dokłądnie w Nowym Targu . Byli młodymi ludźmi, pełnymi pasji i energii, których łączył wspólny cel. Dążyli do jego osiągnięcia ze wszystkich sił. Podążali za swoimi marzeniami, nie zważając na przeciwności losu. Ciężka praca i wytrwałość zaowocowały. Dzisiaj Kegel-Błażusiak jest jednym z czołowych polskich producentów w branży pokrowców samochodowych oraz odzieży i obuwia roboczego.


Każda historia ma swój początek.. Pierwszym krokiem braci Błażusiaków w dążeniu do celu, było otwarcie niewielkiej rodzinnej wytwórni, która produkowała odzież roboczą na niewielką skalę. Pierwsza produkcja odbywała się w domu prywatnym. Z pozoru drobne przedsięwzięcie ruszyło pełną parą, a interes się rozwijał dlatego też podjęto kroki, dotyczące budowy większych zakładów produkcyjnych- w Ochotnicy, Nowym Targu i w Jabłonce. Zaczęto zatrudniać coraz więcej osób, a zykłe maszyny zastąpiono automatami. Nowoczesny sprzęt przyśpieszył produkcję. Rozszerzono asortyment i wzbogacono ofertę o kolejne wysokiej jakości produkty. Po wzbogaceniu asortymentu odzieży roboczej, przyszedł czas na pokrowce samochodowe a następnie na produkcję butów roboczych. 

Dynamiczny rozwój spowodował, że dziś firma Kegel-Błażusiak to prężnie działające przedsiębiorstwo z ponad 30-letnią tradycją, które zatrudnia ponad 300 wykwalifikowanych pracowników, w aż trzech wielkich fabrykach.

Firma zatrudnia obecnie kilkuset profesjonalistów, z których każdy jest specjalistą w swojej dziedzinie oraz ma jasno nakreślone obowiązki. Sukces firmy Kegel-Błażusiak to także sukces jej pracowników.

 

Firma wytwarza produkty najwyższej klasy, które cieszą się zasłużonym uznaniem w całej Europie. Wykorzystuje wyłącznie sprawdzone surowce, które pochodzą od zaufanych dostawców. Wysoką jakość naszych produktów potwierdzają liczne certyfikaty techniczne oraz gwarancje.

Długoletnie doświadczenie pozwala nam tworzyć niezwykle atrakcyjną ofertę. Jesteśmy nakierowani na potrzeby klienta i staramy się sprostać jego wymaganiom.

Od lat dokładamy wszelkich starań by nasze produkty były jak najwyższej jakości. Niech sukces firmy Kegel-Błażusiak stanie się Państwa sukcesem.